Nawadnianie

0,00 zł

Filtr żwirowy F-610

Kod: Filtr żwirowy
Wysyłka:do 7 dni
Waga:35.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Filtr żwirowy F-610

Filtry żwirowe przeznaczone są do oczyszczania wody zawierającej zanieczyszczenia organiczne, głównie w postaci glonów, które rozwijają się w otwartych zbiornikach wodnych. Do oczyszczania wody można stosować pojedyncze filtry lub łączyć je w zestawy w zależności od potrzeb. Czyszczenie złoża odbywa się poprzez odwrócenie kierunku przepływu i należy je wykonywać przy spadku ciśnienia na filtrze wynoszącym 0,5 atm. Filtry mogą być czyszczone ręcznie lub w sposób automatyczny. Jeśli woda oczyszczana jest za pomocą jednego filtra do płukania złoża należy doprowadzić czystą wodę.

ZastowanieDo zanieczyszczeń biologicznych głównie w postaci glonów, rozwijających się w otwartych zbiornikach wodnych. Elementem filtrującym jest wkład w postaci złoża żwirowego o odpowiedniej granulacji, które zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w przesączającej się wodzie. Filtry żwirowe mogą być również stosowane do usuwania z wody żelaza wytrąconego, poprzez napowietrzanie, do postaci kłaczków. Do pełnego oczyszczenia wody zaleca się dodatkowo stosowanie filtrów  dyskowych, które pozwalają na usuniecie drobnych zanieczyszczeń.

Urządzenie czyści się w sposób ręczny lub automatyczny. Proces płukania filtra polega czasowym odwróceniu kierunku przepływu. Jeśli do płukania używa się tej samej wody filtry żwirowe łączy się w zestawy (woda oczyszczona na jednym filtrze pucze drugi i na odwrót). Płukanie przeprowadza się przy spadku ciśnienia na filtrze wynoszącym 0,5 atm.

W poniższej ofercie mogą Państwo również nabyć wkład żwirowy, zawierający bazalt o drobnej granulacji. Jest to podstawa pracy filtrów żwirowych, stosowany jako złoże filtracyjne. Dzięki kryształowej budowie stwarza sporą powierzchnię filtracyjną, pozwalajacą na zwiększoną skuteczność procesu.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze opinii!

Napisz opinię

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.